Wrestling
Districts (FInal Results)
B-3 (York)
1. Columbus Scotus 187.0
2. York 156.5
3. Schuyler 134.0
4. Fairbury 120.0
5. Aurora 116.0
6. Beatrice 114.0
7. Northwest 94.0
8. Seward 85.5
9. Boone Central/Newman Grove 81.0
T-10. Columbus Lakeview 51.0
T-10. Crete 51.0
12. Milford/Dorchester 39.0
C-3 (Gibbon)
1. Central City 171.0
2. Gibbon 147.0
3. St. Paul 134.0
4. Shelton/Kenesaw 117.0
5. Wood River 99.0
6. Cross County/Osceola 93.0
7. Centura 87.0
T-8. Centennial 62.0
T-8. Doniphan-Trumbull 62.0
10. Grand Island Central Catholic 61.0
11. Superior 59.0
12. Red Cloud/Blue Hill 49.0
13. Filmore Central 43.5
14. South Central Nebraska Unified District #5 41.0
15. Twin River 21.0
16. Hastings St. Cecilia 10.0
C-4 (Broken Bow)
1. Valentine 232.0
2. Broken Bow 146.5
3. Kearney Catholic 131.5
4. Bridgeport 121.0
5. Chase County 77.0
6. Gordon-Rushville 76.5
7. Mitchell 74.5
8. Ravenna 64.0
9. Hershey 63.0
10. Ord 60.5
11. Arcadia/Loup City 60.0
12. Southern Valley 47.0
13. Ainsworth 38.0
14. Minden 35.0
T-15. Kimball 20.0
T-15. Loomis/Bertrand 20.0
D-1 (Freeman)
1. Sutton 178.5
2. High Plains Community 113.0
3. Friend 108.0
4. Palmer 103.0
5. Thayer Central 102.5
6. East Butler 90.0
7. Weeping Water 88.0
8. Central Valley 65.0
9. Tri County 59.0
10. Archbishop Bergan 58.5
11. Freeman 55.0
T-12. Meridian 47.0
T-12. Palmyra 47.0
14. Nebraska Christian 29.0
15. Fullerton 26.0
16. Harvard 23.0
17. Shelby-Rising City 14.0
18. McCool Junction 1.0
19. Riverside 0.0
D-2 (Elkhorn Valley)
1. Elkhorn Valley 150.5
2. Burwell 133.0
3. Creighton 125.5
4. Plainview 104.0
5. Winside 95.0
6. Pender 79.0
7. West Holt 76.0
8. Howells-Dodge 66.5
9. Clearwater/Orchard 65.0
10. Neligh-Oakdale 64.0
11. Randolph 59.0
12. Elgin Public/Pope John 48.0
13. Laurel-Concord-Coleridge 36.0
14. Osmond 33.0
15. Scribner-Snyder 30.0
16. St. Mary’s 25.0
17. GACC 20.0
18. Niobrara/Verdigre 18.0
19. Lutheran High Northeast 13.0
20. North Central 3.0
D-3 (Cambridge)
1. Amherst 238.5
2. Franklin 129.0
3. Elm Creek 111.0
4. Southwest 106.0
5. Arapahoe 75.0
6. Sandhills/Thedford 74.0
7. Cambridge 68.5
8. Pleasanton 50.0
9. Sumner-Eddyville-Miller 49.0
10. Ansley/Litchfield 45.0
11. Stapleton 42.5
12. South Loup 42.0
T-13. Axtell 39.0
T-13. Twin Loup 39.0
T-15. Alma 28.0
T-15. Elwood 26.0
17. Overton 22.0
18. Anselmo/Merna 21.0
19. Eustis-Farnam 13.0
20. WIlcox-Hildreth 2.0
Basketball
Ainsworth at Boone Central/Newman Grove
B: BC/NG 80 – Ainsworth 77 G: BC/NG 50 – Ainsworth 38
Holdrege at St. Paul
B: Holdrege 66 – St. Paul 57 G: Holdrege 55 – St. Paul 46
Bertrand at Pleasanton
B: Bertrand 53 – Pleasanton 38
Clearwater/Orchard at Riverside
B: Riverside 71 – Clearwater/Orchard 48
Elkhorn Valley at St. Edward
B: St. Edward 53 – Elkhorn Valley 29